Nostalgické jízdy v roce 2012

I v roce 2012 bude Železniční společnost Tanvald pořádat mnoho nostalgických jízd. Většina jízd se uskuteční na ozubnicové trati Tanvald - Kořenov - Harrachov, vrcholem budou oslavy 110 let trati. Všechny zvláštní vlaky budou vedeny historickými vozidly a průvodčí budou oblečeni v historických uniformách. Ve zvláštních vlacích bude platit tarif vyhlášený Železniční společností Tanvald, cestující budou odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami. Ve vlacích bude zařazen barový vůz Balm Bistro. Centrem většiny nostalgických akcí bude nádraží v Kořenově, kde bude otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy a připraveno bohaté občerstvení.

V případě zájmu je Železniční společnost Tanvald připravena zajistit zvláštní vlaky dle Vašeho přání nejen na Zubačce, ale i v Libereckém kraji či jeho okolí. Kontakty naleznete na adrese www.zubacka.cz/zst.

Bližší informace budou zveřejňovány na těchto stránkách. Další informace můžete též získat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonu +420 603 179 136.

Železniční společnost Tanvald doufá, že si z bohaté nabídky nostalgických jízd vyberete a přijedete se s námi svézt.

2. 6. 2012 – Zahájení sezóny na Zubačce, den dětí
Zvláštní jízdy na Zubačce u příležitosti zahájení 5. sezóny v Muzeu ozubnicové dráhy v Kořenově a 7. dne dětí. Ve stanici Kořenov budou pro děti připravené hry a soutěže, jízdy na modelu parní či motorové lokomotivy. Možnost svezení koňským povozem či historickým autobusem od železniční stanice v Kořenově na Jizerku a zpět.
Trasa: Tanvald – Kořenov - Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro a Balm

30. 6. 2012 – Česko–polský začátek prázdnin na Zubačce s parní mašinkou
Zvláštní vlaky na ozubnicové trati první prázdninový víkend. Ve stanici Kořenov budou připraveny speciality české a polské kuchyně i bohatý doprovodný program. Od železniční stanice v Kořenově se můžete se svézt koňským povozem či historickým autobusem na Jizerku a zpět.
Trasy: Tanvald - Kořenov a zpět, Kořenov – Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, parní lokomotiva 310.0134, motorový vůz M240.056, motorová lokomotiva T211.037, vozy Balm Bistro, Balm a Ce.

6. - 8. 7. 2012 – Oslavy 110 let Zubačky Tanvald – Kořenov a Jizerské železnice Kořenov – Szklarska Poręba
Zvláštní osobní vlaky na Zubačce a na trati Kořenov – Szklarska Poręba Górna u příležitosti 110. výročí těchto tratí. Ve stanici Kořenov: výstava historických automobilů, vojenské techniky, živá hudba, vystoupení tanečních souborů či divadelní představení. Možnost svezení koňským povozem či historickým autobusem od železniční stanice v Kořenově na Jizerku a zpět.
Trasy: Tanvald - Kořenov a zpět, Kořenov – Harrachov a zpět, Kořenov – Szklarska Poręba Górna a zpět
Vozidla: ozubnicové lokomotivy T426.001 a T426.003, parní lokomotiva 354.195, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro, Bam Bistro, Balm a Bam

14. 7. 2012 – Historickým vlakem na Svijanské slavnosti piva
Zvláštní vlak s historickým motorovým vozem a barovým vozem na tradiční slavnosti piva do Svijanského Újezdu.
Trasy: Tanvald - Železný Brod - Turnov – Příšovice, Turnov - Železný Brod - Tanvald
Vozidla: motorový vůz M240.0, Balm Bistro

21. 7. 2012 – Zubačkou na Harrachovské slavnosti
Zvláštní vlaky na Zubačce u příležitosti 300 let Harrachovské sklárny. V areálu sklárny v Harrachově se uskuteční slavnosti. Od nádraží v Harrachově do centra oslav vás dopraví výletní vláček. V Kořenově bude možnost svezení koňským povozem, od železniční stanice v Kořenově na Jizerku a zpět vás zaveze historický autobus.
Trasy: Tanvald - Kořenov - Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.003, motorový vůz M240.0, vozy Balm Bistro a Balm

4. 8. 2012 – Letní sobota na Zubačce
Na nádraží v Kořenově budou připraveny řízkové speciality, můžete se tu svézt koňským povozem. Mezi železniční stanicí v Kořenově a osadou Jizerka bude jezdit historický autobus.
Trasy: Tanvald – Kořenov - Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro a Balm

18. 8. 2011 – Borůvková parní sobota na zubačce
Zvláštní ozubnicové a parní vlaky u příležitosti 3. borůvkového dne na Zubačce. V Kořenově budou připravené všechny možné borůvkové dobroty. Svezete se tu koňským povozem i historickým autobusem na Jizerku.
Trasy: Tanvald - Kořenov a zpět, Kořenov – Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, parní lokomotiva 310.0134, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro, Balm a Ce

1. 9. 2012 – Loučení s prázdninami na Zubačce
Zvláštní vlaky na Zubačce poslední prázdninový víkend. Ve stanici Kořenov bude výstava modelových kolejišť. Od nádraží v Kořenově se můžete svézt koňským povozem, do horské osady Jizerka bude jezdit historický autobus.
Trasy: Tanvald – Kořenov - Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro a Balm

28. 9. 2012 – Bramborové ukončení sezóny na Zubačce s Krakonošem
Zvláštní ozubnicové vlaky na zakončení sezóny. V Kořenově budou připravené všechny možné bramborové dobroty, setkáte se tu s vládcem hor Krakonošem. Od nádraží bude jezdit koňský povoz, na Jizerku vás sveze historický autobus.
Trasy: Tanvald – Kořenov - Harrachov a zpět
Vozidla: ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro a Balm

Změna programu vyhrazena!