Vlakem na Svijanské slavnosti piva 15. července 2006

V sobotu 15. července 2006 vypraví Železniční společnost Tanvald zvláštní vlak z Jablonce nad Nisou přes Tanvald a Železný Brod do Turnova a Příšovic na Svijanské slavnosti piva. V opačném směru pojede vlak pouze do Tanvaldu.

Podle původního plánu měl jet zvláštní vlak z Tanvaldu přes Jablonec nad Nisou a Liberec. České dráhy dokonce vydaly jízdní řád zvláštního vlaku v této trase, po týdnu se však zjistilo, že v úseku Hodkovice nad Mohelkou - Turnov bude probíhat výluka.

Ve Svijanském Újezdě se uskuteční již 17. ročník těchto slavností. Kromě mnoha druhů piv z nedalekého pivovaru je pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program. Z turnovského nádraží bude na slavnosti zajištěna kyvadlová doprava, nádraží v Příšovicích je vzdáleno od areálu slavností asi 4 km.

Zvláštní vlak bude tvořen dvojicí historických motorových vozů M240.021 a M240.057 vyrobených v letech 1963 a 1964. Těmto motorovým vozům se přezdívá Singrovka.

Jízdní řád zvláštního vlaku

Jablonec nad Nisou 9:05
Jablonec nad Nisou zastávka 9:08
Jablonecké Paseky 9:13
Lučany nad Nisou 9:18
Smržovka 9:27
Smržovka střed 9:31
Smržovka dolní nádraží 9:34
Tanvald zastávka 9:38
Tanvald 9:44
Velké Hamry 10:00
Plavy 10:02
Jesenný 10:13
Spálov 10:18
Železný Brod 10:36
Malá Skála 10:50
Turnov 11:13
Příšovice                      příj. 11:19
Turnov 22:42
Malá Skála 22:52
Železný Brod 23:01
Spálov 23:04
Jesenný 23:09
Navarov 23:14
Plavy 23:20
Velké Hamry 23:23
Tanvald                       příj. 23:29

Ceník jízdného do Příšovic ze stanic

Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou zastávka, Jablonecké Paseky 50 Kč
Lučany nad Nisou, Smržovka, Smržovka střed, Smržovka dolní nádraží 40 Kč
Tanvald zastávka, Tanvald, Velké Hamry, Plavy, Jesenný, Spálov 30 Kč
Železný Brod, Malá Skála 20 Kč
Turnov 10 Kč

Ceník jízdného z Turnova do stanic

Malá Skála, Železný Brod 10 Kč
Spálov, Jesenný, Navarov, Plavy 20 Kč
Velké Hamry, Tanvald 30 Kč

Ke stažení

Plakát (PDF, 124 kB)